Lääne-Aafrikas Guinea lahe põhjarannikul asuvas Ghanas elab üle 24 miljoni inimese. Riigis elab enam kui 100 erinevat rahvust, kuid suur osa elanikest moodustavad kvaa keeli kõnelevad rahvad - akanid, ašantid, fantid, eved ja guangid.Tihedalt on asutatud Guinea lahe rannik ja Ashanti lavamaa, aga hõredamini riigi põhjaosa. 53 protsenti elanikest elab linnas ning 47 protsenti maapiirkonnas. Peamiseks religiooniks on kristlus, kuid riigis eksisteerib ka arvestatav moslemikogukond.
Sealsed elanikud on väga vaesed. Abi on paljudel inimestel vaja, aga kuidas aidata on küsimus. Kas anda raha neile või otsida võimalusi, kuidas küla saaks ise ennast aidata? Üks eesti naine aitab juba neid, aga seda abi saavad vähe. Raha kindlasti lihtsalt kätte ei saa anda see oleks ainult ajutine probleemi lahendamine.
Kõige raskem on naistel, kelle pole enam meest. Põhiliseks raha koju toojateks on ikkagi mehed. Sheapuu pähklist toodetud või, mida nimetatakse ka Aafrika naiste kullaks, aitab paljusi naisi. Nad ise kasutavad seda toiduks, aga kuna maailmas on populaarne kosmeetika võiks seda ka arendada selles suunas. Kuna eesti naised seda juba proovivad siis nad võiksid mitte ainult ameerikas ja eestis vaid ka euroopas ja muijal maailmas teha.
Meeste suhtes peaks aitama neid kullakaevamistega, kas või maskidega. Nad seavad oma elu väga ohtu elavhõbega. Sellega kasvõi aidata rahaliselt et osta neile maskid. Tervis on ikkagi väga tähtis.